Apriliaforum.nl
https://www.apriliaforum.nl/

Startprobleem
https://www.apriliaforum.nl/viewtopic.php?f=8&t=19624
Pagina 1 van 1

Auteur:  justus_RS [ wo okt 12, 2011 6:03 pm ]
Berichttitel:  Startprobleem

Goedenavond apriliaforum,

Een behoorlijke tijd geleden heb ik vanwege slijtage van de originele uitlaat een nieuwe uitlaat onder mijn originele Aprilia Rs (2002) gezet. Na een tijd begon hij op hogere toeren te stotteren, daarnaast liep hij niet geleidelijk door de toeren heen. Om dit probleem op te lossen heb ik een grotere sproeier geprobeerd (van 90 naar 92 en 94), dit mocht niet baten. Hij stotterde toen alleen maar. Maar nadat hij weer een tijdje stilstond wilde hij helemaal niet starten, heb de originele sproeier er weer in gezet.

Ondertussen heb ik van alles gecontroleerd en vervangen, dit kan dus als oorzaak uitgesloten worden:

- Compressie (nieuwe zuiger en zuigerveren)
- Cilinder (geen krassen of beschadigingen zichtbaar)
- Bougie (nieuwe bougie, hij vonkt goed)
- Benzinetoevoer (de bougie is nat nadat ik geprobeerd heb te starten)
- Luchtfilter (zonder werkt hij ook niet)
- Afstelling (luchtschroef en benzineschoef van de carb. in alle standen geprobeerd)

De vraag is dus, wat kan ik zelf nog proberen voordat ik vermogens uit moet gaan geven aan de plaatselijke bromboer.

Alvast bedankt!

Auteur:  PeteRSchouten [ wo okt 12, 2011 6:27 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Bobine kun je nog proberen. En membraan heb je niet gecheckt?

Auteur:  justus_RS [ wo okt 12, 2011 6:50 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Dank voor de reactie.

Membraan heb ik wel bekeken, was geen beschadiging te herkennen.

Bobine zou met de ontsteking te maken moeten hebben, hij vonkt goed zover ik dat kan oordelen. Hoe kan ik dat uitsluiten? (Doormeten? Meten is immers weten)

Auteur:  RSjoep [ wo okt 12, 2011 7:38 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Vuil tussen het membraam een korreltje en hij blijft open stan, en anders even luchtfilter verversen

Auteur:  DaliasD [ wo okt 12, 2011 11:25 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

kleinere sproeier proberen . stotter is toch veelal te rijk staan.
met basisinstelling van luchtschroef en gasnaald beginnen en dan eerst maar weer de juiste hoofdsproeier bepalen.
Expansie gedeelte nieuwe uitlaat werkt kennelijk beter of gewoon omdat ie nog goed schoon is.
.

Auteur:  RSjoep [ do okt 13, 2011 12:20 am ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

en check je luchtfilter.... Uitlaat ontkolen mag ook bij die km stand, vooral het laatste stukje conus naar de tailpipe en de tailpipe zelf zijn belangrijk, het beste resultaat behaal je toch echt met een dakleerbrander en een compressor. Dan wordt hij weer brandzuiver van binnen

Auteur:  justus_RS [ zo okt 23, 2011 2:20 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Allen bedankt voor de reacties,

Het probleem is inmiddels opgelost... het bleek te liggen aan de verbinding tussen de CDI en het contact. Heb een flinke tijd geleden een alarm geïnstalleerd die blijkbaar verstoorde. :Y:

Nu de afstelling nog even verbeteren en dan kunnen we de weg weer op!

Auteur:  justus_RS [ ma okt 31, 2011 3:05 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Momenteel weer problemen met de afstelling. :@: Met de originele sproeier, standaard instelling van luchtschroef en stationairschroef. Resultaat:

- veel witte rook;
- stotteren;
- stationair draaiende op 5.000 toeren;
- bij inschakelen van de choke zakt hij naar normaal stationair draaien maar produceert hij meer (witte) rook.

Ik heb de membraan-kleppen bekeken, deze sluiten goed af. ook met andere instelling van lucht- en stationairschroef loopt hij niet lekker.

Iemand suggesties?

alvast bedankt!

Auteur:  rs_maniac666 [ ma okt 31, 2011 3:09 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

witte rook kan duiden op een lekke koppakking

Auteur:  justus_RS [ ma okt 31, 2011 4:22 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

rs_maniac666 schreef:
witte rook kan duiden op een lekke koppakking
Danku, ik denk dat ik hem morgen maar gewoon naar de brommerzaak breng. Word er langzamerhand helemaal gek van...

Auteur:  RSjoep [ ma okt 31, 2011 5:01 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

Koppakking kan idd, maar keerring is ook mogelijk, of hele slechte en drm die witte rook

Auteur:  RaliasR [ ma okt 31, 2011 5:01 pm ]
Berichttitel:  Re: Startprobleem

kopbouten /bougie / boutjes spruitstuk-membraan / aansluiting
carburateur-spruitstuk en aansluiting carburateur-luchtfilterslang
wel goed strak vast ?

Pagina 1 van 1 Alle tijden zijn GMT + 1 uur [ Zomertijd ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/